Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Re: Kdo jsem?:
  "Ste obyčajná ženská, ktorá si o sebe myslí viac, ako je únosné." (Mýtické nadpřirozené bytosti)
 • Pěkné video o Měsíci:
  "Tady jsem našla takové pěkné a stručné video o Měsíci :) https: ... " (Měsíc)
 • Re: Mladší trias - mladší dryas:
  "Děkuji za upozornění, máte pravdu! Opravil jsem v článku. V článku ... " (Zániky civilizací)
 • Mladší trias - mladší dryas:
  "V soupisu katastrof je období 10 800-9600 př. n. l. označeno jako ... " (Zániky civilizací)
 • Re: Re: Re: Re: Panna:
  "Samozřejmě není pravda, že slovo ALMAH je jednoznačné a slovo PART ... " (Panna nebo mladá žena?)
 • Re: Dala jsem hodnoceni 5 protoze...:
  "Pche ja som urobil uplne to iste... az po vzapatnom precitani toht ... " (Původ čísel 60 a 360)
 • Prvotní mýty

  Bílí a černí lidé

  Mýty prvotního času

      

  Mýty         Mýty prvotního času

   

  Bílí a černí lidé

  Kdysi dávno vznikly dvě lidské rasy - bílá a černá. V cyklech lidských dějin, střídavě věk po věku, jedna rasa získává převahu nad druhou. Až lidé dostatečně zmoudří a jejich duše vyspějí, budou obě rasy žít v harmonii a rozdělení lidí jejich barvou ztratí svůj význam.
   

   

  Stručný obsah mýtu

  Na počátku lidské civilizace zde na Zemi Stvořitel usadil deset párů dvojic. Byli to první Lidé, kteří s požehnáním Stvořitele a jeho nebeského dvora žili na Zemi ve vzájemném souladu. Později zde přibylo mnoho dalších Lidí a lidí.

  Nebešťané věděli, že lidé jsou nejen zvídaví ale i závistiví, toužíc i po tom, co jim není určeno. Aby se lidé ve svém vývoji vzájemně usměrňovali, začaly zde na Zemi žít vedle sebe dvě rasy - bílá a černá. Lidé bílé rasy nebyli ve skutečnosti bílí ale světlí či žlutí. Lidé černé rasy nebyli ve skutečnosti černí ale tmaví či bronzoví. Tato lidská plemena žila vedle sebe a postupem věků vždy jedno z nich vedlo a prosperovalo a to druhé je dohánělo a zpomalovalo. Jednou to byla černá rasa, jednou zase bílá. Jejich žití a soužití věk za věkem plynulo jako vlny na vodní hladině.

  Jednou byla nahoře rasa bílá, jindy zase černá.  Jedna rasa byla na vrcholu ale postupně degenerovala a druhá směřovala ze dna a rozvíjela se. Někdy, byť jen na krátký čas, se obě rasy svými schopnostmi a intelektem vyrovnaly. Někdy žila na určitém kontinentě jedna rasa, aby ji postupně vystřídala druhá. Občas mezi rasami vypukly velké nesváry a jedni chtěli, ať jim druzí slouží. Věřili, že jejich vlastní rasa je hodnotnější než druhá. Došlo i ke krveprolitím a válkám. To bylo nebesům k veliké lítosti nad člověkem.  Někdy se jedna rasa považovala za bohem vyvolenou či dokonce bohu rovnu aby ji druhá rasa svrhla z trůnu pýchy a hříchu. Někdy rasy žily krátce ve vzájemném respektu a rovnováze ale lidé stále sebe navzájem rozlišovali a hodnotili.   
  [1]

  Nebesa s trpělivostí čekají, až se světlí a tmaví lidé natolik duchovně rozvinou, aby přestali vnímat rozdíly mezi sebou a žili jako velká rodina. To se zatím po věky nestalo a před lidskými dušemi je stále dlouhá cesta. Mnohdy se již zdálo, že je člověk na dobré cestě žít v míru a pospolitosti. Bylo to však jen zdání a Pokušitel ukázal, že mnohé lidské duše stále nevyspěly. Někdy násilně smíchal světlé a tmavé, zvláště pak ty nesoucí ve svém srdci lenost, nenávist, strach a násilí. Pod maskou humanity a dobra vykvetly za těchto časů hořké byliny mezi lidmi - strach, zloba, agrese a násilí. Pokušitel věděl, že přetvařováním, falší, zákazy a příkazy, se lidé nesemknou, ba právě naopak v nich bude zažehnuta vzájemná nenávist, ničící jejich duše. Vypukly pak naplno mezi světlou a tmavou rasou neshody a půtky a bylo rozlita krev. Mnoho duší tak bylo na cestě svého růstu pozastaveno. Věk byl pak ukončen aby dána byla šance člověku bílému a černému začít znovu, pracovat na svém duchovním růstu a hledat k sobě cestu skrze vlastní zušlechťování.

  Až budou jednou lidské duše natolik vyspělé aby přestaly rozlišovat mezi rasami, až lidé pochopí, že dobro nelze prosazovat násilím a právo je spojeno s povinnostmi, až lidé přestanou chtít žít na úkor druhých, pak zavládne i radost na nebesích.

   


  Poznámka V předchozím lidském věku, který mnohými je nazýván Atlantidou, existovaly podle dávné tradice tři velké kontinenty. Na kontinentě Atlantidy žili lidé s bronzovou kůží. Ti považovali bílou rasu, obývající zbývající kontinenty, za méněcennou a tak s nimi i nakládali. O konci Atlantidy je mnohé známo.

  [1] Galerie Zoe [online]. 2018 [cit. 2018-01-14]. Dostupné z: www.zoe.gallery 
      


  Vytvořeno: 1.1.2018


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Pavel Mat. | Vydáno: 01. 01. 2018 | Aktualizováno: 14. 01. 2018 | 2142 přečtení | Počet komentářů: 35 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.