Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Mýty a fakta o Sinai :
  "Mýty a fakta-Potvrzuje archeologie bibli? - kde vlastně šli Izrael ... " (Nezvěstná hora Sinaj)
 • Re: foustka?:
  "Máte pravdu, díky za upozornění! Hned opravím." (Václav Havel - český Faust)
 • foustka?:
  ""Představitelem ďábla - svůdce je zde pajdavý provokatér Fous ... " (Václav Havel - český Faust)
 • Re: LXX:
  "...chtělo." (Panna nebo mladá žena?)
 • radiokarbonová analýza:
  "Ta radiokarbonová analýza často blbne. Vychází z předpokladu, že ... " (Jericho)
 • Médo-peršané:
  "Zdarec, prorocké knihy prorockou řečí vyprávějí prorocká vidění ... " (Daniel III - Daniel 7)
 • Komentáře

  ke článku: Kde byla biblická zahrada?
  ze dne 24.10.2007, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 22.02.2010 11:09:08
  Autor: Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: Raj EXISTUJE 2
  REAKCIA Č.2.:

  Citát:
  Lidé přinášeli mnoho různých odpovědí. Podle jedněch byl Eden uchráněn před potopou, ale neleží již na zemském povrchu. Byl prý vyzdvižen na nebesa či alespoň nad zemi. Někdo umísťoval Eden do sféry mezi zemí a nebeskou lunou.
  Podle druhých sice Eden po vyhnání lidí na zemi zůstal, ale zničila ho potopa.
  Mnoho dalších však věřilo a věří, že Eden potopu přečkal a může být nalezen.

  Odpoveď:
  Raj, ktorý bol pôvodne na planéte Zem, bol pre hriech a pád človeka zničený - a zbrusu nový bol vybudovaný na INEJ PLANÉTE!

  -Svedectvo prináša napr. Pavel Gabánek, ktorý bol počas totalitného režimu v bývalom Československu zatvorený pre vieru do väzenia. (Osobne som ho poznal a rozprával sa s ním.) -Tu je popis udalosti, ktorú zažil:

  ".....Jedného večera, keď som ešte nespal, znenazdania som počul zvuk silného vetra... Tento šum sa zväčšoval, a zrazu, spolu s ním sa aj môj duch vznášal do vesmíru. Najprv som uvidel mesiac. Vznášal som sa nad mesiacom a videl som pohoria, krátery, mesačné púšte, a to všetko z neveľkej výšky. Potom sa môj duch prešiel popri slnku, kde som zaregistroval iba oslepujúcu žiaru. A ďalej som sa vznášal ku hviezdam. Svetlo a tma sa striedali, až napokon sme boli pri hviezdach Mliečnej dráhy. Zniesli sme sa aj k planétam, ktoré boli o mnoho väčšie ako náš mesiac. Ale i tak sa domnievam, že sme ich videli z veľkej diaľky. Hovorím v množnom čísle preto, lebo až vtedy som zbadal, že vedľa mňa stal anjel. On mi všetko ukazoval a rozprával o Božom stvorení. Boli to nádherné vyhliadky, aké som v žiadnej hvezdárskej knižke nevidel. Potom sa môj duch pozvoľna znášal dolu, až do cely, kde som sa nachádzal. Až potom som mohol otvoriť oči. Počas vytrhnutia, viem, že mal som oči zatvorené.
  Podobne ako prvýkrát, aj po druhýkrát som mal podobný zážitok. Bolo to počas modlitby, nespal som, všetko som pozoroval. Lenže s tým rozdielom, že keď som počul zvuk vetra, uvidel som zvláštny nebeský voz. Bol zlatý, ako plápolajúci oheň. Akonáhle sa priblížil ku mne, zbadal som, že som už v ňom... Tento voz sa trochu podobal moderným automobilom, ale taký typ som ešte nevidel. Dej sa opakoval, a silou Ducha Svätého, vznášal som sa na ňom do vesmíru. Po nejakej chvíli, som uzrel pod sebou akúsi planétu... Viem, že sme najprv leteli ponad ňu, videl som ju aj zhora. Potom nebeský voz pristál na planéte a ja som vystúpil. Bol som v raji, nemal som ani kvapku pochybnosti o tom. Všetko, čo som tam videl, to prezrádzalo. Videl som stromy rastliny, krovie, ovocie, kvety najrozličnejších tvarov a druhov. Boli také, aké my na zemi nepoznáme. Hovorí sa, že to, čo Boh stvoril v pozemskom raji stvoril aj v nebeskom. Ale my zďaleka netušíme, čo všetko bolo stvorené v raji. Hovorí sa, že zemský raj Eden, bol prenesený do neba. Dostal som novú reč, avšak, čo bolo zvláštne, že som jej aj rozumel. Bolo to pre mňa zaujímavé, že som vedel stromčeky, ovocie, kvety, zvieratá, vtákov, atď. pomenovať. (Spomenul som si na Adama, ktorý dával mená každému stvoreniu -IMoj 2,20.) Teda, hoci na zemi raj (Eden) zanikol, existuje však v ponebeských oblastiach. Aj Pán Ježiš Kristus sa o tom zmieňuje. (Zj 2,7) Videl som tam bystriny, potoky s krištáľovou čistou vodou, tiež drahé kamene, nie v dekách, ale vo veľkom množstve. Videl som tam skrytú mannu, a biele kamienky, na ktorých budú napísané mená víťazov, (čítame to v knihe Zjavenia v 2. a 3. kapitole.) Všetky veci sa skveli neporušiteľnosťou, ovzdušie bolo presýtené vôňou... Bolo toho však omnoho viac, čo som tam videl a prežil. Všetko som si nedokázal zapamätať a na zapísanie nebola možnosť. Ako pri prvom, tak pri druhom vytrhnutí mal som neobyčajnú túžbu nevrátiť sa už na zem, ale tam zostať. Povedali mi, že ešte nenadišiel môj čas a že ešte ma na zemi čaká mnoho práce. Potom, po prechádzke rajom, som sa znovu vrátil k nebeskému vozu. Keď som do neho vstúpil, preniesol ma späť na zem. Nespal som, iba som znovu otvoril oči a šum vetra prestal. Ešte 5 minút po návrate na zem s

  Reakce na komentář
  "Raj EXISTUJE 2"

  Jméno (přezdívka): 
  E-mail: 
  Titulek: 

  Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

  Napište číslicemi osmset padesát dva.

    

  V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

  Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
  [b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.