Putujme proti proudu času k pradávným zdrojům lidského vědění,
pátrejme společně po duchovním odkazu našich předků!
Co nám mohou sdělit mýty, náboženské texty,
předpovědi a proroctví o naší budoucnosti?

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Mariánský sloup:
  "Nejsem pražák, takže nemohu soudit, jak byla situována Madona na o ... " (Blob - třetí pražská pyramida)
 • Mariánský sloup :
  "Dobrý den, ten nový Mariánský sloup je myslím špatně. Kéž bych se ... " (Blob - třetí pražská pyramida)
 • Re: Re: Druhý vrchol pyramidy:
  "Díky za odpověď. Tak jen doufejme, že tento Mariánský sloup je tím ... " (Blob - třetí pražská pyramida)
 • Re: Druhý vrchol pyramidy:
  "Máte pravdu, tam kde uvádíte, je další pozoruhodné místo, spojené ... " (Blob - třetí pražská pyramida)
 • Druhý vrchol pyramidy:
  "Zdravím Vás, Celá ta záležitost má ještě jeden rozměr. Pokud zm ... " (Blob - třetí pražská pyramida)
 • Re: Saturn doprovázel duše na druhý svět?:
  "Merkur měl mnoho úkolů. Jednou z jeho prapůvodních povinností bylo ... " (Nostradamus a COVID - centurie II.65)
 • Komentáře

  ke článku: Blob - třetí pražská pyramida
  ze dne 17.11.2018, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 03.06.2021 17:49:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Zerro (osobnistranka@post.cz)
  Titulek: Druhý vrchol pyramidy
  Zdravím Vás,

  Celá ta záležitost má ještě jeden rozměr. Pokud změříme přesně s Google Earth vzdálenosti tohoto rovnostranného trojúhelníka, nejdeme nejen jeden vrchol pomyslné pyramidy, tvořené tímto trojúhelníkem, v oblasti mezi menším letenským stadionem a tím zatočeným vjezdem do tunelu. Na druhou stranu vám vyjde další vrchol, a to na Újezd, na náměstí Kinských, přímo před soudní budovu. Nachází se tam roztomilá fontána Propadlého času, či tak nějak...

  Natočte si prohlížeč v Google Earth tak, aby vrchní strana mířila na západ, a tu fontánku si dobře prohlídněte! To je ale HNUS! Sauronovo oko v přímém přenosu! Nebo zednářské oko v trojúhelníku? Taky ty "relikvie" v okolí fontánky jsou myslím velmi výmluvné... Mrkněte na fotky na Google Earth. Mám takový dojem, že až se to tady začne dávat do pořádku, tak nás v Praze čeká Velký úklid.

  Komentář ze dne: 10.06.2021 10:00:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M (@)
  Titulek: Re: Druhý vrchol pyramidy
  Máte pravdu, tam kde uvádíte, je další pozoruhodné místo, spojené s těmi, které jsem již zmiňoval. Z určitých důvodů jsem o něm nechtěl psát. Tamní fontána je zvána Propadliště času.
  Pro dnešní Prahu je zvláště důležité jiné, nově obnovené místo resp. sloup - na Staroměstském náměstí - Mariánský sloup. Znamená částečnou obnovu pozitivních sil pro Prahu, zvláště po posledním zatmění Luny.

  Komentář ze dne: 10.06.2021 16:24:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Zerro (osobnistranka@post.cz)
  Titulek: Re: Re: Druhý vrchol pyramidy
  Díky za odpověď. Tak jen doufejme, že tento Mariánský sloup je tím, co si myslíme, že je. A ne, jen další něčí obelisk, pod nímž se v podzemních prostorách děje všelicos...

  Komentář ze dne: 10.07.2021 17:52:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Anna (jelenajelenova@protonmail.com)
  Titulek: Mariánský sloup
  Dobrý den, ten nový Mariánský sloup je myslím špatně. Kéž bych se mýlila, ale vůbec z něj nemám dobrý pocit. Je zády k Týnské madoně, už jen tohle je nepříjemné. Den po jeho slavnostním postavení jsem se tam náhodně ocitnula a pocit jsem z toho neměla nijak příjemný. Je fakt, že v tu dobu tam byla enkláva polských věřících, kteří měli za úkol válcovat remcavé místní, k tomu stánky s cetkami, ale stejně. Jedinou výhodu jsem spatřila v tom, že jsem pro sebe konečně uviděla pomník Jana Husa. Dřív jsem procházela, brala to jako neměnnou veličinu, ale on je opravdu hezký a památka Husa je nedoceněná, třeba se to stane více lidem a z toho smetí se vynoří poklad. Nyní je Staroměstské náměstí opravdu jako smetiště a ta replika z Polska v lepším případě nic nezlepšila. Ale píši proto, že před nedávnem se na Staroměstském náměstí, pod zraky té z repliky, udála rekonstrukce Staroměstské exekuce. Říkala jsem si, jak je dobře, že je ten nový sloup jen replikou, zfušovanou, protože kdoví, co by se stalo, kdyby to byl ten původní. Zfušovaná replika přinesla zfušovanou rekonstrukci... tak na některá místa asi opravdu opatrně. Jinak bych se ráda zeptala, co Strahovský klášter?Našla jsem tam před lety zajímavé místo, dokonce je i označeno starými kameníky. Na mne je dost silné a rychlé, a to je v podstatě zabetonováno dlažbou a na místě poměrně nepoetickém. Jak asi by to tam fungovalo, pokud by tam nic nestálo, žádná církevní krása by to neblokovala, to by byly snad atomové lázně.

  Komentář ze dne: 13.07.2021 21:46:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Zerro (osobnistranka@post.cz)
  Titulek: Mariánský sloup
  Nejsem pražák, takže nemohu soudit, jak byla situována Madona na originálním sloupu. Víte to někdo? Ta replika nemusí být špatná; jde o to, aby si ji lidé osvojili. A "zalebedili". Navrhuji žehnající meditace, kterými si to sami posvětíme i bez dnes již často nefunkčních administátorů církve, kteří už nemají kredit ani sílu k podobným operacím.

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.