Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Mýty a fakta o Sinai :
  "Mýty a fakta-Potvrzuje archeologie bibli? - kde vlastně šli Izrael ... " (Nezvěstná hora Sinaj)
 • Re: foustka?:
  "Máte pravdu, díky za upozornění! Hned opravím." (Václav Havel - český Faust)
 • foustka?:
  ""Představitelem ďábla - svůdce je zde pajdavý provokatér Fous ... " (Václav Havel - český Faust)
 • Re: LXX:
  "...chtělo." (Panna nebo mladá žena?)
 • radiokarbonová analýza:
  "Ta radiokarbonová analýza často blbne. Vychází z předpokladu, že ... " (Jericho)
 • Médo-peršané:
  "Zdarec, prorocké knihy prorockou řečí vyprávějí prorocká vidění ... " (Daniel III - Daniel 7)
 • Komentáře

  ke článku: Armageddon - poslední bitva
  ze dne 30.12.2015, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 03.01.2016 13:04:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Vera (veronikabosinova@gmail.com)
  Titulek: Má to nedostatky
  Nejdříve bych Vám chtěla říct, že se mi Vaše články moc líbí a s většinou souhlasím. Tady ale vidím několik problémů k zamyšlení. Předně si nemyslím, že by Janovo Zjevení sahalo až do dnešní doby a pokud vím, vy jste si to také donedavna nemyslel.
  K těm problémům. Posledním sedmi ranám by mělo předcházet vysvobození božího lidu. Následně pak přicházejí pohromy chronologicky za sebou, takže vysušení Eufratu by měly předcházet vředy, veškerá vodstva obrácená v krev, sežehnutí sluncem a temnota v království šelmy. Potom teprve má přijít šestý anděl vysušit Eufrat.
  Pak mi tam moc nesedí ti králové z východu. Ono tam není přesně řečeno, že by měli stát na straně dobra. Nečistí duchové měli shromáždit všechny krále Země a ti mají bojovat proti Beránkovi a jeho nebeskému vojsku. Tak je to řečeno v navazujících verších. Nikde tam není vysvětleno, že by na Beránkově straně měla bojovat nějaká pozemská vojska. Jinak ale nechápu moc smysl, proč ty krále z východu zmiňuje.
  No, potom tam máme vloženo to odsouzení nevěstky a další kapitola navazuje na Armageddon. Popisuje nebeská vojska bojující proti králům země. Po bitvě jsou pozváni nebeští ptáci k hostině. Mají se nasytit králi a vojevůdci a koňmi i s jejich jezdci. Nevím, kolik je v dnešních armádách jezdců na koních, ale asi to nebude tolik, aby to stálo za řeč. To mi na tom asi překáží nejvíc. Pokud jan viděl obrazy nějaké bitvy, pak mi jezdci na koních moc neladí s válkou jednadvacáteho století s tanky a zbraněmi hromadného ničení. Naopak v Janově době se na koních válčilo běžně.
  Takže to je ode mě pár připomínek k Vašemu článku. Jinak je zajímavý, ale bohužel mi dost připomíná silně manipulativní adventistické články o šelmách a králích. Prostě ono se dá na Zjevení napasovat ledasco.

  Komentář ze dne: 08.01.2016 12:48:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M
  Titulek: Re: Má to nedostatky
  Děkuji za vaši podnětnou reakci na článek. Ten ještě není dokončen a mnohé, co zmiňujete, bude doufám vysvětleno. Ve věci proroctví jsem pochopil jednu věc. Události se dějí ve vlnách, historie se opakuje ve vlnách. Vlny ve smyslu místa (to, co se stalo někde na zemi, ovlivní to, co se stane na jiném místě) a ve smyslu času (něco se stane a později se stane něco podobného). Vlny se ovlivňují, zesilují či zeslabují. A tak události předpovězené např. v Janově Zjevení se již částečně staly (několikrát), dějí se právě nyní a podle toho, jak události dopadnou, se budou dít i v budoucnosti. Pokusím se to vysvětlit v samostatném článku. Každopádně si nemyslím, že má nyní nastat konec světa. Tento lidský věk však končí, aby mohl nastat nový.

  Komentář ze dne: 04.08.2016 12:41:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Martin T (deny.man@centrum.cz)
  Titulek: zajímavé
  velmi zajímavý články jak pro 2015 tak pro 2016 a armagedon...díky za postřehy...a přeju olej v lampě pro nadcházející dobu a Jeho příchod
  těším se na další články
  ...zajímavý postřech je pro mě pokud jde o verš knihy Zjevení o vysušení eufratu a přivedení Králů z východu jako stranu světla a to jsem doposud neviděl a chápal to přesně naopak a slyšel mnoho výkladů přesně naopak vašemu postřehu...zajímavé

  Ještě přidám událost, kdy GP sluha papež František při návštěvě Putina mu dal jarlik (pečeť k službě Mírotvůrce)
  a to on dělá

  ..já osobně říkám že raději budu věřit ruským lžím než ameriským pravdám stojícím na krvi lidí :-))

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.