Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Mýty a fakta o Sinai :
  "Mýty a fakta-Potvrzuje archeologie bibli? - kde vlastně šli Izrael ... " (Nezvěstná hora Sinaj)
 • Re: foustka?:
  "Máte pravdu, díky za upozornění! Hned opravím." (Václav Havel - český Faust)
 • foustka?:
  ""Představitelem ďábla - svůdce je zde pajdavý provokatér Fous ... " (Václav Havel - český Faust)
 • Re: LXX:
  "...chtělo." (Panna nebo mladá žena?)
 • radiokarbonová analýza:
  "Ta radiokarbonová analýza často blbne. Vychází z předpokladu, že ... " (Jericho)
 • Médo-peršané:
  "Zdarec, prorocké knihy prorockou řečí vyprávějí prorocká vidění ... " (Daniel III - Daniel 7)
 • Komentáře

  ke článku: Kde byla biblická zahrada?
  ze dne 24.10.2007, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 22.02.2010 11:07:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: Raj EXISTUJE
  REAKCIA Č.1.:

  Citát:
  ....Autoři biblických příběhů zřejmě převzali z mýtu Enki a Ninchursag řadu motivů
  ....Příběh Enki a Ninchursag je zajímavý také mnoha paralelami s biblickými mýty

  Odpoveď:
  Bolo to naopak: I dnes sme svedkami napodobňovania biblických príbehov a skutočností démonmi, zjavujúcimi sa kontaktérom či už v podobe mimozemšťanov (napríklad RAEL: http://sk.rael.org/rael_content/rael_bio.php?proph et ) , alebo v podobe anjelov svetla ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Vesm%C3%ADrn%C3%AD_li d%C3%A9 ) , alebo v podobe anjela Gabriela (napr.: Mohamedovi v jaskyni, kde mu nadiktoval korán, ktorý čerpá témy z biblie a skresľuje ich), atď., atď. (...je toho hodne).
  ...Niet preto divu, že i v dávnych dobách sa démoni zjavovali kontaktérom, pretvarovali sa za "bohov" - a skresľovali informácie o našom pôvode. (...viď. napr. môj článok http://www.tlg.estranky.sk/stranka/povod-mytov ). A robili tak aj pri úsvite dejín.

  ...Tie bytosti existujú...

  2 Korintským 11,14:
  ".....aj sám satan sa premieňa v anjela svetla."
  Zjavenie 12,9:
  "....diabol a satan, (je) zvodca celého sveta...."

  Ľudovo skreslená správa o potope (cca 1500 rokov po udalosti), sa nám na tabuľkách zachovala preto, lebo sa jednalo o národne rozšírenú verziu. (To je, ako keď komunisti skresľovali vo veľkom históriu - a vydávali hromadne také učebnice). -Bolo toho veľký počet (národných rozmerov), a preto sa vytvorili veľké predpoklady pre pravdepodobnosť, že najdeme zopár exemplárov takých opisov.
  Pretože však skutočných veriacich v jediného Boha bolo málo (...inak - ako vždy), skutočná neskreslená správa o potope sa zachovala len v úzkom kruhu ľudí (...to je tá, ktorú máme v Genesis). -Tie tabuľky možno ešte niekde sú, ale pre ich malý počet (malý počet rozmnožených exemplárov) je veľmi malá pravdepodobnosť ich objavenia.
  (Vykopávky nepokryli zatiaľ ani z polovice to, čo sa dá vykopať. Väčšina roboty ešte na archeológov na strednom a blízkom východe čaká.)
  ...Prvá časť knihy Genesis totiž nesie znaky prepisovania z tabuliek, kde záverečná veta predošlej tabuľky sa zvykla prepísať na nasledujúcu, aby nedošlo k zámene poradia. Pisateľ knihy genesis občas túto skutočnosť zachoval (...lebo bol verný prepisovač), a preto máme v Gn. niekde zdvojené výroky. Takto vyzerá v praxi jedna z "opakovačiek":

  Genesis 11,26-27
  A Térach žil sedemdesiat rokov a splodil Abrama, Náchora a Hárana.
  A toto sú rody Térachove: Térach splodil Abrama, Náchora a Hárana, a Háran splodil Lota.

  Komentář ze dne: 22.02.2010 11:09:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: Raj EXISTUJE 2
  REAKCIA Č.2.:

  Citát:
  Lidé přinášeli mnoho různých odpovědí. Podle jedněch byl Eden uchráněn před potopou, ale neleží již na zemském povrchu. Byl prý vyzdvižen na nebesa či alespoň nad zemi. Někdo umísťoval Eden do sféry mezi zemí a nebeskou lunou.
  Podle druhých sice Eden po vyhnání lidí na zemi zůstal, ale zničila ho potopa.
  Mnoho dalších však věřilo a věří, že Eden potopu přečkal a může být nalezen.

  Odpoveď:
  Raj, ktorý bol pôvodne na planéte Zem, bol pre hriech a pád človeka zničený - a zbrusu nový bol vybudovaný na INEJ PLANÉTE!

  -Svedectvo prináša napr. Pavel Gabánek, ktorý bol počas totalitného režimu v bývalom Československu zatvorený pre vieru do väzenia. (Osobne som ho poznal a rozprával sa s ním.) -Tu je popis udalosti, ktorú zažil:

  ".....Jedného večera, keď som ešte nespal, znenazdania som počul zvuk silného vetra... Tento šum sa zväčšoval, a zrazu, spolu s ním sa aj môj duch vznášal do vesmíru. Najprv som uvidel mesiac. Vznášal som sa nad mesiacom a videl som pohoria, krátery, mesačné púšte, a to všetko z neveľkej výšky. Potom sa môj duch prešiel popri slnku, kde som zaregistroval iba oslepujúcu žiaru. A ďalej som sa vznášal ku hviezdam. Svetlo a tma sa striedali, až napokon sme boli pri hviezdach Mliečnej dráhy. Zniesli sme sa aj k planétam, ktoré boli o mnoho väčšie ako náš mesiac. Ale i tak sa domnievam, že sme ich videli z veľkej diaľky. Hovorím v množnom čísle preto, lebo až vtedy som zbadal, že vedľa mňa stal anjel. On mi všetko ukazoval a rozprával o Božom stvorení. Boli to nádherné vyhliadky, aké som v žiadnej hvezdárskej knižke nevidel. Potom sa môj duch pozvoľna znášal dolu, až do cely, kde som sa nachádzal. Až potom som mohol otvoriť oči. Počas vytrhnutia, viem, že mal som oči zatvorené.
  Podobne ako prvýkrát, aj po druhýkrát som mal podobný zážitok. Bolo to počas modlitby, nespal som, všetko som pozoroval. Lenže s tým rozdielom, že keď som počul zvuk vetra, uvidel som zvláštny nebeský voz. Bol zlatý, ako plápolajúci oheň. Akonáhle sa priblížil ku mne, zbadal som, že som už v ňom... Tento voz sa trochu podobal moderným automobilom, ale taký typ som ešte nevidel. Dej sa opakoval, a silou Ducha Svätého, vznášal som sa na ňom do vesmíru. Po nejakej chvíli, som uzrel pod sebou akúsi planétu... Viem, že sme najprv leteli ponad ňu, videl som ju aj zhora. Potom nebeský voz pristál na planéte a ja som vystúpil. Bol som v raji, nemal som ani kvapku pochybnosti o tom. Všetko, čo som tam videl, to prezrádzalo. Videl som stromy rastliny, krovie, ovocie, kvety najrozličnejších tvarov a druhov. Boli také, aké my na zemi nepoznáme. Hovorí sa, že to, čo Boh stvoril v pozemskom raji stvoril aj v nebeskom. Ale my zďaleka netušíme, čo všetko bolo stvorené v raji. Hovorí sa, že zemský raj Eden, bol prenesený do neba. Dostal som novú reč, avšak, čo bolo zvláštne, že som jej aj rozumel. Bolo to pre mňa zaujímavé, že som vedel stromčeky, ovocie, kvety, zvieratá, vtákov, atď. pomenovať. (Spomenul som si na Adama, ktorý dával mená každému stvoreniu -IMoj 2,20.) Teda, hoci na zemi raj (Eden) zanikol, existuje však v ponebeských oblastiach. Aj Pán Ježiš Kristus sa o tom zmieňuje. (Zj 2,7) Videl som tam bystriny, potoky s krištáľovou čistou vodou, tiež drahé kamene, nie v dekách, ale vo veľkom množstve. Videl som tam skrytú mannu, a biele kamienky, na ktorých budú napísané mená víťazov, (čítame to v knihe Zjavenia v 2. a 3. kapitole.) Všetky veci sa skveli neporušiteľnosťou, ovzdušie bolo presýtené vôňou... Bolo toho však omnoho viac, čo som tam videl a prežil. Všetko som si nedokázal zapamätať a na zapísanie nebola možnosť. Ako pri prvom, tak pri druhom vytrhnutí mal som neobyčajnú túžbu nevrátiť sa už na zem, ale tam zostať. Povedali mi, že ešte nenadišiel môj čas a že ešte ma na zemi čaká mnoho práce. Potom, po prechádzke rajom, som sa znovu vrátil k nebeskému vozu. Keď som do neho vstúpil, preniesol ma späť na zem. Nespal som, iba som znovu otvoril oči a šum vetra prestal. Ešte 5 minút po návrate na zem s

  Komentář ze dne: 22.02.2010 11:12:56     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: POKRAČOVANIE....
  ....som rozprával tou istou rečou ako v raji. Ale prestal som jej rozumieť." (strana 47 a 48.) -Celú knihu si môžete stiahnuť http://www.knihy.own.cz/PavelGabanek-PridDuchuSvat y.pdf

  Podobný zážitok mal aj Percy Collet. Citujem jeho svedectvo:

  "Bylo to v džungli koncem roku 1979 ................Potom jsme začali stoupat vzhůru. ...........Když jsme prolétávali místem, kde Zemi obíhají satelity, uviděl jsem spoustu démonů. Když anděl Páně vytáhl meč, tak bylo vidět, jak tito démoni ustupují před plamenným mečem a prchají na všechny strany. ........Měl jsem takové oči, že když jsme letěli kolem slunce, tak mě to neoslnilo. Andělé mi po cestě ukazovali všechny ty planety jako Jupiter, Mars atd. Potom jsme opustili naši sluneční soustavu a pak další a další soustavy a putovali jsme směrem k nebi. Tohle nádherné cestování nám trvalo šest pozemských hodin, až nakonec jsme dosáhli konce všech souhvězdí a byli jsme doslova na vrcholu vesmíru, kde vesmír končí a začíná věčnost. .......Nebe zdálky vypadá jako veliká ohnivá koule. Je to planeta, která je 80x větší než naše zem. .....Vedle nebe jsem viděl další planetu a anděl mi řekl: „Tohle je ta nová zem, kterou Bůh připravuje,“ vypadala jakoby v plameni ohně od přítomnosti Boží. Tato nová zem nebude potřebovat slunce ani měsíce, ale Bůh sám ji bude osvěcovat......." (strana 11 a 12.) -Svedectvo mám uverejnené aj na mojej stránke: http://www.tlg.estranky.sk/stranka/nn1

  Svedecti ev je ďalekjo viac:

  http://www.knihy.own.cz/Eby.pdf
  http://w ww.knihy.own.cz/H.P.%20Placebo.pdf
  http://www.kni hy.own.cz/Aldino-Svedectvizemrelehoavzkrisenehobra traAldina.pdf
  http://www.knihy.own.cz/M.K.Baxter- BOZIZJEVENIPEKLA.pdf
  http://www.knihy.own.cz/Perc yCollett-PETAPULDNEVNEBI.pdf
  http://www.knihy.own .cz/RobertCarter-Odbranpeklakbranamnadhery.pdf
  ht tp://www.knihy.own.cz/AlineBaxley-Bylajsemvpekle.p df
  http://www.knihy.own.cz/AthetPyan-ShinthawPaul u-ZPETZESMRTI.pdf
  http://www.knihy.own.cz/Kenneth EHagin-Isielsomdopekla.pdf
  http://www.knihy.own.c z/Boris%20Pilipchuk.pdf
  http://www.knihy.own.cz/D aniel%20Ekechukwu.pdf
  http://www.knihy.own.cz/Vys vobozen.pdf
  http://www.knihy.own.cz/IanCormack.pd f
  http://www.knihy.own.cz/MauriceRawlings-ZAZITKY ZKLINICKESMRTI.pdf
  http://www.insightsofgod.com/d ownloads/CZ_video_Do_Pekla_a_zpet_DrRawings.avi
  h ttp://www.knihy.own.cz/H.A.BakerVidenizaOponou.pdf

  Komentář ze dne: 22.02.2010 12:06:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: adresy
  Upozornenie:
  Do výpisu adries odkazov tam skoro všade povkladalo medzery. (...tu - a aj predtým) -Takže ak skopírujete odkaz do adresného okienka, tak pred odoslaním najprv musíte pomazať všetky medzery. Adresa musí byť jeden súvislý kód bez medzier!

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.