Putujte s námi proti proudu k zapomenutým zdrojům,
seznamte se s poselstvím našich předků pro tuto dobu!
Úvahy zasahující do oblastí duchovního poznání, historie,
mytologie, náboženství, archeoastronomie i antropologie.
Nově: Proroctví, politika, současnost a budoucnost našeho světa.

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • bez titulku:
  "Zdarec všem, homosexualita je logický důsledek postupného odkloněn ... " (Homosexualita a válka pohlaví)
 • bez titulku:
  "sup3r" (Symboly bohů Mezopotámie)
 • Re: Re: :
  "Nabízí se, že poznatky této vyspělé civilizace v oblasti tvaru neb ... " (Pečeť VA 243 - Dvanáctá planeta?)
 • Re: :
  "Nu, a jak to víte, že dorůstá právě do koule? Vždyť vidíte stále j ... " (Pečeť VA 243 - Dvanáctá planeta?)
 • bez titulku:
  "Ale vždyť ten měsíc dorůstá ze srpku právě do koule." (Pečeť VA 243 - Dvanáctá planeta?)
 • Re: Re: Re: Re: Re: Sumerská kosmologie:
  "To, že někdo pozoruje lunární fáze, neznamená, že musí hned uvažov ... " (Pečeť VA 243 - Dvanáctá planeta?)
 • Komentáře

  ke článku: Mýty a genetika
  ze dne 16.07.2007, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 28.07.2007 17:29:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (while@zoznam.sk)
  Titulek: Neviem
  Nezdá sa mi, že by malo na Zemeguli prebehnúť toľko generácii, ako uvádzate. Bola by už dávno preplnená. V týchto dňoch začínam dopodrobna študovať paleogenetiku a pozriem sa na konkrétne podrobnosti, na základe ktorých vedci prišli ku takému záveru. Takmer každý výskum má totiž svoje muchy a predpoklady na ktorých stojí (dobre poznám obor astrofyziky a vývojové teórie vzniku vesmíru a života - môžeme spolu hodiny a hodiny komunikovať - diskutoval som už s Grygarom, Krempaským atď). -Na tému mtDNA sa vyjadrím, až získam potrebné poznatky a požiadam Ježiša o vysvetlenie. (Tak to robím už od nepamäti so všetkým - A DOSTÁVAM ODPOVEDE. Veď niektoré z nich som Vám už napísal v súvislosti s inými témami).

  Komentář ze dne: 30.07.2007 17:01:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Josef Puškel (@)
  Titulek:
  Ježíš neodpovídá na lidské otázky a už vůbec ne na něco,co je dané.Jestliže jste ochoten poslouchat ten hlas,je to váš hlas a vaše odpovědi.I to je ovšem snaha žít dle Písma.Každý člověk,jež se svým životem opírá o Bibli je určitě ve své podstatě ten,jež k nám všem vysílá velice kladnou energii.Jsou mezi námi jedinci,kteří i pomocí vás, čelí tomu,čemu jsme se naučili říkat Satan.Pojmenovávat však všechno špatné v člověku tímto slovem je jen chytrý manévr,jak se zbavit toho,co by člověk neměl činit.V žádném případě bych si nedovolil zlehčovat jakkoliv Bibli,ale leccos je již do naší doby nevtěsnatelné.Setkal jsem se čirou náhodou s někým,kdo v sobě nosí plamének něčeho,co nedokáži určit.V jeho přítomnosti jsem si uvědomil,jaký dar i mě byl dán tím,že mohu žít,snít a přemýšlet.Klaním se před Bohem,že mezi námi jsou i takoví lidé.Žel,tak jak jsem měl možnost onu osobu chvíli seznat,tak se mi také rychle vytratila.Zanechala však nevysvětlitelně silnou stopu a i ta chvíle rozhovoru s ní, stačila k mému pokornému navrácení se k Bohu.Jinak články zde jsou dost zajímavé a rád se právě k nim budu vracet.Jen se slovem Satan bych si nepohrával.Děkuji

  Komentář ze dne: 30.07.2007 22:30:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (while@zoznam.sk)
  Titulek: Odpoveď
  ...Ja ale naspäť tvrdím, že Ježiš odpovedá. Je to tvrdenie proti tvrdeniu. -Uviedli ste svoj názor. Apoštol Pavel na ceste do Damašku dobre vedel, čo (alebo koho) videl a počul. -Vy máte svoje tvrdenie, ja mám písmo. Biblia síce nieje neomylná (sú tam chyby v údajoch a zoznamoch), ale svojim posolstvom je neomylná! -Ku tomu sa ale podrobnejšie vyjadrím inde. Boh Vám žehnaj.

  Komentář ze dne: 31.07.2007 00:15:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Josef Puškel (@)
  Titulek:
  Nepsal jsem,že mám nějaké své tvrzení a to již v žádném případě proti Písmu.Je dobře,žijí li s námi lidé jako jste Vy.Jenže opírat se v dnešní době jen o Písmo a ne i o svůj úsudek,o poznávání názorů druhých lidí je myslíte úplně v pořádku?Což nedal nám lidem Bůh rozum ve snaze,abychom mu byli blíže?Jestliže se vám daří rozprávět přímo s Ježíšem jste zřejmě nejšťastnější člověk na světě.Já se spokojím tedy se svým setkáním s jedním úžasným člověkem,byť to setkání bylo velice krátké a na místě naprosto nečekaném a musím dodat,že se jednalo o ženu,kteráž jako taková je biblicky potlačena.Samozřejmě je to pouze můj postoj k tomuto tématu,což podtrhuji.Apoštol Pavel,jehož zmiňujete,se tématicky vzdaluje dnešní době.Opět dle mého úsudku.Bylo by krásné žít ve světě,kde láska k bližnímu převládá.Ale žel opak je pravdou.Cítím hluboký zármutek,že mé krátké setkání s osobou,která mě ač nevědouc přesvědčila o existenci něčeho daleko přesahujícího mou dosavadní víru v dobro na tomto světě a to způsobem naprosto neuvěřitelným,proběhlo tak zoufale formálně,aniž bych si uvědomil jak jsem byl obohacen.Ano,v tom co jsem měl možnost vyslechnout,byla moudrost Bible.Proč vám to zde píši.Pochopil jsem,že není třeba rozmlouvat s Ježíšem na nebesích.Daleko důležitější je naslouchat lidem zde na Zemi.S Ježíšem i Bohem se nakonec všichni jednou setkáme.A budeme tázáni jak jsme si poradili s oním"Satanem".Ještě před nedávnem bych vám i záviděl vaši schopnost promlouvání.Dnes však vám ji ze srdce přeji.Já se spokojím se svým životem a s pochopením,jak důležité je mít soucit a úctu se vším čemu byl na této krásné planetě vdechnut duch.Přeji vám klid a mír ve vaší i v mé víře.A nemějte mi za zlé mou polemiku.Ctím si Bibli a začínám opět žít.

  Komentář ze dne: 01.08.2007 00:57:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Nagi (@)
  Titulek:
  Pěkně napsané.Taky bych ráda potkala člověka,který by mě přesvědčil o existenci Boha.Setkávám se jen se Satany.Samosebou,že jen obrazně.Byla bych ráda,kdybyjste napsal o té ženě víc.Měl jste veliké štístko.Líbí se mi též váš pohled na ženy.Co vám řekla,nebo ukázala,že jste v úžasu.Můžete odpovědět?Zkoušela jsem si přečíst bibli,snažila jsem se uvěřit.Mám pocit,že mi pořád něco chybí.Moc si přeji potkat člověka,který by mi ukázal tu správnou cestu.Jo spočítala jsem ty čísla dole dobře?A abych nezapoměla toto čtení je zajímavé.

  Komentář ze dne: 01.08.2007 01:25:34     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (while@zoznam.sk)
  Titulek: Odpoveď.
  Ďakujem za odpoveď a za možnosť s Vami diskutovať. Chcel by som uviesť jeden príklad. Keď otec splodí deti, vyučuje ich, vedie a pripravuje na život. Keď sú už dospelé, jasne vedia kto ich splodil (mali to mnohokrát spolu prediskutované) a kto sú ich rodina. Boh nás stvoril a všetko okolo nás. Čo by to bolo za Boha keby nás nechal tu na Zemi bez známosti o sebe? -Boh taký nieje. Zanechal nám tu svedectvo o svojej existencii (a ako inak, než v podobe písaného slova). Zjavil sa ľuďom a tí o tom písali. Pri zapisovaní tých vecí síce urobili zopár údajových chýb (aj ja by som ich urobil keby som bol na ich mieste, lebo na údaje mám slabú pamäť). -Človek sa niekedy spletie v tom KDE počul tú a tú vec, alebo KEDY to bolo. Avšak TÚ VEC samotnú si dobre zapamätá (a keď ju aj čo najrýchlejšie zapíše je šanca, že sa časom nepokriví). Toto sa stalo v prípade biblie. BIBLIA NIEJE BOŽIE SLOVO! -BIBLIA OBSAHUJE BOŽIE SLOVO! Boh nás nenechal bez známosti o sebe. Boh nieje arogantný. Boh s Vami.

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.